KERMI BĚH - Stříbro - pondělí 01.05.2017 10:30

01.05.2017 10:30

V pondělí 1. Května se v areálu Kermi Stříbro postavilo na start 9. Ročníku Kermi běhu 83 běžkyň a běžců.
Závod odstartoval Jirka Havlík v tradiční uniformě Stříbrských ostrostřelců.
Letošní ročník byl v několika bodech rekordní. Trať zdolalo i rekordních 22 žen.
Nejrychlejším závodníkem je 27. letý Václav Punda z RBZ Praha
Nejrychlejší ženou se stala dvojnásobná vítězka Lucie Davidová reprezentující Baník Stříbro
Nejstarším závodníkem celé historie závodů je  76. Letý Vláďa Tolar z klubu SV Stříbro. Doběhl v čase 1hod.:11Min.: 16Sec.

Dramatická byla i nepsaná soutěž o nejrychlejšího Kermi závodníka.
Nejlépe odstartoval Míra Kříž a rychle si vybudoval náskok, který zvyšoval až na vrchol Ronšperku. Za ním s odstupem až 100 m zaostával Milan Šrámek, kterému šlapal na paty Václav Nejedlý junior. Tato dvojice pomalu ukrajovala náskok až k závěrečnému stoupání od Pepíkovo lávky. Tam zaútočil Václav Nejedlý a během posledního kilometru stáhl náskok Míry Kříže. Dokonale ho překvapil a rychlým spurtem získal rozhodujicí náskok v cíli.
Další dramatický souboj probíhal mezi nejrychlejší ženou Lucií Davidovou a Alexandrem Kaißem. Poslední dva kilometry se střídali ve vedení a do cíle doslova vlétli ve shodném čase 0:48:49

Velice se těšíme na 10. Ročník v roce 2018.